Wczytuję dane...
Model: LEG1219
Realizacja zamówienia: 24 godzin
Wysyłka od: 5.90 PLN
Producent: LEGUTKO

Pomidor do gruntu karłowy PROMYK (Solanum lycopersicum L.) opakowanie zawiera 0,5 g nasion .

Odmiana karłowa, wiotkołodygowa, bardzo wczesna, bardzo plenna. Promyk ma cechę partenokarpii, dzięki czemu w latach chodnych i deszczowych zawiązuje owoce bez zapylenia. Główny zbiór owoców następuje w lipcu i w pierwszej połowie sierpnia przed wystąpieniem zarazy ziemniaczanej. Owoce średniej wielkości, bardzo smaczne. Wysiew od połowy marca do połowy kwietnia pod osłonami do skrzynek lub na palety. Zalecane pikowanie rozsady w rozstawie 10x10 cm. Wysadzać do gruntu w maju w rozstawie 40-50x30-50 cm.

Pomidory będą nam pięknie rosły, kwitły i owocowały jeśli je dokarmimy np. nawozem z pokrzywy, zwanym gnojówką. Jego przygotowanie nie jest skomplikowane a znacząco odżywią nasze roślinki. Poza tym jest to nawóz ekologiczny. Pokrzywy są bogate w takie składniki jak azot, potas i magnez, żelazo, wapń, krzem, mangan, cynk, kwasy organiczne i sole mineralne.

Pomidor jest jednym z najbardziej popularnych warzyw uprawianych zarówno w szerszej produkcji jak i w naszych ogródkach. C, K, E, B1, B2, B3, B6, kwasu foliowego i biotyny. Zawierają także wiele składników mineralnych: potas, sód, fosfor, magnez, wapń, żelazo, miedź, cynk, mangan. Ale przede wszystkim pomidory są niezwykle bogate w likopen, cenny antyutleniacz, który nadaje ich owocom czerwony kolor. a także przeciwdziała powstawaniu raka prostaty. Pomaga też w leczeniu cukrzycy, reumatyzmu, zapalenia stawów oraz jelita grubego i żołądka. Pomidor jest niskokaloryczny więc często polecany jest przez dietetyków i specjalistów zdrowego żywienia. Jednak aby skorzystać ze wszystkich jego dobrodziejstw, najlepiej aby uprawiany był ekologicznie bez nadmiaru nawozów i preparatów chemicznych dlatego warto sięgać po odmiany z odpornościami na choroby. Pomidory spożywamy świeże, jako dodatek do potraw i sałatek a także w formie przecierów czy soków. Można je także wekować.

Termin siewu pod osłony: marzec, kwiecień

Termin sadzenia rozsady do gruntu: maj, czerwiec

Rodzaj: jednoroczne

Wysokość: 150-200 cm

Stanowisko: słoneczne

Polecamy